• 2019-07-09 14:30
  • Deco

Klasszikus, de kortárs

Tóth Anita belsőépítész koncepciója alapján újult meg egy belvárosi lakás. 

A barna finom árnyalatai, a puha fehér, a klasszikus és a kortárs keveredik a Tóth Anita belsőépítész koncepciója által megvalósult Nádor utcai lakásban. Mindez pedig egy Hild József tervezte épületben található. Sőt, a végeredmény annyira megtetszett a tulajdonosnak, hogy a bérbeadás helyett ő maga költözött be. 

Fotó: Palkó György
A lakást évekkel ezelőtt vásárolta meg a tulajdonos, aki kezdetben még a bérbeadáson gondolkozott, de a felújítás során annyira megszerette ezt az otthont, hogy a maradás mellett döntött. Az eredeti koncepció szerint egy olyan prémium lakás, budapesti élettér létrehozása volt a cél, amely egy olyan család vagy pár számára ideális, akik a magas minőség hívei. A Nádor utcai épületet eredetileg Hild József tervezte, az ’50-es években egy újabb szintet építettek rá, itt található a felújított lakás is, ám ez a ráépítés cseppet sem von le a műemléképület értékéből. Ezeket az értékeket a belsőépítészeti tervezés során figyelembe vették az alkotók, az eredeti ablakokat precíz munkával újították fel.
 
A tervezéskor fő szempont volt, hogy megtartsák a lakás eredetiségét, ugyanakkor egy modern, időt álló, a mai ember számára is kényelmes életteret hozzanak létre. Erre megoldás az elvonulásra szolgáló, titkos kis kuckó, ami a nappaliból nyílik, de az egybefüggő terek is ezt a kényelmet hangsúlyozzák. A tervező összenyitotta a nappali-konyhát és az előteret, utóbbi végén pedig egy tükörrel borított szekrény áll, ami optikailag tovább tágítja a teret. 

Fotó: Palkó GyörgyFotó: Palkó György

Kihívást jelentő tervezési feladat volt az említett nyitott tér átláthatóságának megtartása úgy, hogy a konyha-nappali-étkező területét funkcionálisan és térben is leválasszuk az előtértől - meséli Tóth Anita belsőépítész. 

A lakást olyan megoldások teszik különlegessé, mint a konyha feletti sárga aranyra festett álmennyezet vagy éppen a négy részre osztott fazettás tükör a nagy fürdőszobában, ami antik hangulatot kölcsönöz a térnek. A klasszikus hangulatot csak fokozzák a stukkók, miközben az egyedi posztertapéták a kortárs világot hozzák a terekbe. Emellett a lakás fontos elemei az ívek, melyek az álmennyezeteken és a bútorokon is megjelennek. 

A Tóth Anita által tervezett otthon koncepciójában idomul a mai trendekhez. A belsőépítész úgy tartja, hogy

a modern életterek létrehozása az épületek eredeti értékeinek megőrzésével a mai kor belsőépítészetének egyik fő feladata. Főleg most, hogy az utóbbi időben ennyire sok belvárosi lakást újítanak fel Budapesten. Jól kell tudni konzerválni az egyedi értékeket, de emellett ki kell alakítani azokat a kényelmes, kortárs jellemzőket, amik élhetővé teszik a tereket.

 


Octogon Deco Magazinunk a készlet erejéig az alábbi árusítóhelyeken kapható.



Kapcsolódó cikkek

Best of Octogon 2021 | RAPA Architects

Best of Octogon 2021 | RAPA Architects

Visszatekintve az elmúlt évre Martinkó József, az Octogon magazin főszerkesztője kiemelt 10 meghatározó építészeti projektet a 2021-ben megjelent lapszámokból. Ezúttal íme a RAPA Architects által tervezett rendhagyó budai ház, amelyet korábbi cikkünk újraközlésével idézünk fel.

Best of Deco 2021 | Afrikai fűszerezés
  • 2021-12-28 11:00
  • Deco

Best of Deco 2021 | Afrikai fűszerezés

Az év végéhez közeledve Szász Kati, az Octogon Deco magazin főszerkesztője kiemelt 10 meghatározó belsőépítészeti projektet a 2021-ben megjelent lapszámokból. Ezúttal íme a Szakos Andrea által tervezett Király utcai lakás, amelyet korábbi cikkünk újraközlésével idézünk fel.

Best of Deco 2021 | Polgári pompa
  • 2021-12-27 11:00
  • Deco

Best of Deco 2021 | Polgári pompa

Az év végéhez közeledve Szász Kati, az Octogon Deco magazin főszerkesztője kiemelt 10 meghatározó belsőépítészeti projektet a 2021-ben megjelent lapszámokból. Ezúttal íme a Tonwe Annamária által tervezett belvárosi lakás, amelyet korábbi cikkünk újraközlésével idézünk fel.

Hirdetés