Meghirdették a 2019-as Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíjpályázatot, fiatal tervezők pályázhatnak.

Ismét meghirdették, az idén 30 éves Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíjpályázatot, melyre 2019. április 1-jéig várják a fiatal tervezők, alkotók jelentkezését. A 6 hónapos, minimum 900.000 forint értékű ösztöndíjra 35 évnél fiatalabb, szakirányú (BA, BSc, MA, MSc) művészeti, illetve designer egyetemi diplomával rendelkező, Magyarországon alkotó munkát végző tervezők jelentkezhetnek.

Az elmúlt harminc évben a Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíjprogram több mint kétszáz fiatal tervezőnek biztosított lehetőséget a szakmai fejlődésre, tehetsége kibontakoztatására. Az egyre jelentősebb ipari, gyártói részvétellel kiegészült, és gazdasági döntéshozói figyelemmel kísért program lehetőséget biztosít saját kezdeményezésű, vagy gyártói együttműködésben megvalósított projektek létrehozására. A fél éves folyamat során az alkotók elmélyülhetnek kutatási területükben, kiváló szakmai támogatás mellett fejleszthetik termékeiket és piacképes üzleti modellt építhetnek fel.

Az önálló tervezői, designelméleti vagy kutatási projekt mellett a jelentkezők gyártói együttműködésben kiírt témakörökben is pályázhatnak. Az ösztöndíjfinanszírozó Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. által kiírt feladatban egy multifunkcionális, modern konyhai kiszolgálásba illeszkedő készlet kialakítása a cél. Szakmai partnerként a MAFORM két feladatkiírása is szerepel idén: a jövő interaktív közlekedési elemeinek, termék-felhasználói interakciós viszonyrendszerének tervezése az egyik feladat, illetve a blockchain technológia mindennapos felhasználási lehetőségeinek, és tárgykultúránkra gyakorolt lehetséges hatásainak kutatása a másik. A programhoz tavaly csatlakozott a Flying Objects Design Stúdióval a „micro living”, a tárgyi minimalizmus, kisebb ökológiai lábnyommal rendelkező élettér tervezése a cél.

Hogyan lehet jelentkezni?

A pályázatokat április 1-jén 16:00 óráig várja a Magyar Formatervezési Tanács Irodája, elektronikus és nyomtatott formában. A pályázatnak tartalmaznia kell a honlapról letölthető, helyesen kitöltött adatlapot, a tervezett projekt bemutatását, a megvalósítás egyes fázisait részletezve, a jelentkező szakmai önéletrajzát és portfólióját. Azt pedig, hogy kik lesznek az idei szerencsés kiválasztottak, a design különböző területeit képviselő, elismert szakemberek döntik el, Lázár Zsuzsa, bizottsági elnök, porcelántervező, a Budai Rajziskola igazgatója vezetésével.

A 2019-ben a Magyar Formatervezési Tanács nevében eljáró Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala által, a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. pénzügyi lebonyolítói közreműködésével meghirdetett ösztöndíjpályázat finanszírozásában részt vesz az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.

Az ösztöndíjpályázat részleteiért kattintsatok ide.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Rugalmasság és alkalmazkodás

Rugalmasság és alkalmazkodás

A CHYBIK+ KRISTOF nyertes terve Stara Boleslav általános iskolájára

Közel 200 pályázón az építész szakma szeme

Közel 200 pályázón az építész szakma szeme

Lezárult az Év Homlokzata 2023 pályázat jelentkezési időszaka

Melyik családi házat választanád? Melyik középület a kedvenced?

Melyik családi házat választanád? Melyik középület a kedvenced?

Az „Év háza” pályázóit szemlézi a közönség 2023-ban is

Hirdetés