Még a térérzetre és a helyiségek szeparálására is gondolt a tokiói építész.   

Egy szép napon egy japán építész, Hoszaka Takesi összepakolt a kicsi jokohamai otthonában, kézen fogta a feleségét, és elköltözött vele Tokióba – egy még kisebb lakásba. Hoszaka és felesége új lakása szűk 19 négyzetméter, ennek ellenére nagyon is szerethető, ahogy a neve is mondja: Love2House. A kicsiny zug bizonyítja, mennyi minden kihozható egy ilyen szűk térből.

Az egyszintes ház egy keskeny telken áll, beszorítva a két szomszédos épület közé, és bár nincs sok hely, Hoszaka letisztult alaprajzot készített, amelyben elkülönül a nappali, a háló, a konyha és a fürdőszoba.

Növeli viszont a térérzetet a ferdén magasba törő tető, ráadásul a két tetőablakon át szórt fény érkezik a lakásba – merthogy a két eredeti ablakon nem süt be közvetlenül a nap az év három hónapjában, és a többi kilencben sem sokat.

„Télen lágy fényt kapunk a két tetőablak felől, – büszkélkedett Hoszaka – míg nyáron ragyogó napfény tölti be a lakást, akár egy trópusi országban.”

Sajátos well-being-érzést kínál a luxus kád, a mosó/szárító és a meglepően sok tárolóhely, ahová elsősorban a pár lemezgyűjteményének darabjai kerülnek.

Fotók: Hosakatakeshi.com




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Csúcsdizájn a hegycsúcsok közt

Csúcsdizájn a hegycsúcsok közt

Természet és épület harmóniája a Královka Hotelben.

Mi lenne, ha a fák múzeumi tárgyakká válnának?

Mi lenne, ha a fák múzeumi tárgyakká válnának?

Klaus Littmann erdője sokkoló disztópiát tár a világ elé. 

Hogyan termel egy logó évi ötmillió dollárt egy városnak?

Hogyan termel egy logó évi ötmillió dollárt egy városnak?

Még a betűtípus írásjeleinél is felhasználták a város jellegzetes épületeit, helyszíneit.

Hirdetés