De csak 2023-ban, Rio után.

Koppenhága lesz 2023-ban az Építészvilág Fővárosa – döntött az UNESCO és az Építészek Világszövetsége (UIA). Ezzel párhuzamosan a dán fővárosban rendezik majd az Építészek Világkongresszusát is. 

Koppenhága belvárosa – Fotó: Ava Coploff / Unsplash

Koppenhága a második építészeti főváros lesz Rio de Janeiro után. A projekt nem indul jól: a koronavírus-járvány miatt a riói programokat egy teljes évvel el kellett halasztani, vagyis nem idén, hanem 2021. július 18-22-ig rendezik majd meg.

A háromévente rendezett esemény kísérőrendezvénye a Kongresszus, amelynek egyik célja segíteni az adott város építészeti örökségének megőrzését, és új szinergiákat keresni építészet és kultúra közt.

Koppenhága győztes pályázata „Fenntartható jövőképek - senkit sem hagyunk hátra” jeligével futott. A programok középpontjában „az építészet szerepe a fenntartható várostervezésben” lesz majd, és úgy mutatja be az építészetet, mint az ENSZ 2030-ra kitűzött 17 fenntartható fejlődési célja elérésének egyik kulcsfontosságú eszközét. A dán építészet ebben valóban a világ élvonalában van, bőven elég a Bjarke Ingels-féle CopenHill környezetbarát, sípályával megspékelt erőműre gondolni.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Elkészült Koppenhága új oázisa

Elkészült Koppenhága új oázisa

A COBE befejezte az Opera Parkot

Adaptív újrahasznosítás skandináv módra

Adaptív újrahasznosítás skandináv módra

105 éves üvegházból klímatanterem

A fenntartható fejlődés paradoxonai | METU X OCTOGON

A fenntartható fejlődés paradoxonai | METU X OCTOGON

dr. Csizmadi Péter DLA, egyetemi docens, okl. építész és a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kar dékánjának írása az OCTOGON online októberi, Fenntartható építészet tematikája kapcsán.

Hirdetés